more from
NaNa Disc | נענע דיסק
We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

זכות הצעקה

by נקמת הטרקטור

/
  • Streaming + Download

    Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

      ₪30 ILS

     

1.
עד מתי 03:29
לו רק היה לי כסא מפלט בטוח שהייתי לוחץ כדי לצאת מהמצב הלוחץ עכשיו כשאת מביטה לי בעיניים אני מבין שאני לא בשמיים... אבל עד מתי? עד מתי? זה שוב אותו מצב שאפר נשמט לי מבין אצבעות הידיים ורק את רואה בי דברים שקיימים בי רק כשאני חלק משניים... אבל עד מתי? עד מתי? ואני קצת מודאג שזה אותו הגלגל שחוזר עם אותה נקודה ידועה פעמיים. עד מתי? עד מתי?
2.
תמונות 05:29
שוקע בחלום עמוק שחור שוחה קדימה נסחף שוב לאחור ים של מחשבות אותי מכה עוד לא מצאתי דרך עוד לא מצאתי איך... וכשיום עובר ומתחלף אני נושא עיניים מביט אל תוך צללית של אש מרגיש בכח השמיים. אוסף התמונות על אדן חלוני גדל נשאר לבד, לבד עם הכאב ושוב שוקע בחלום עמוק שחור שוחה קדימה נסחף שוב לאחור וכשיום עובר ומתחלף אני נושא עיניים מביט אל תוך צללית של אש מרגיש בכח השמיים. ואולי אחרי הזמן יחלוף גם הכאב ומאוסף התמונות תישאר תמונה בלב... וכשיום עובר ומתחלף אני נושא עיניים מביט אל תוך צללית של אש מרגיש בכח השמיים.
3.
ג'ון ויין לא קולט כי נכון להיום המערב הפרוע במזרח התיכון. הדון קורליאונה מאבד את השפיות כי נכון להיום כל מצע הבחירות מציע שחיתות בקלות. גם טרזן וצ'יטה ירדו מהעץ וחצו את סואץ באוויר הפתוח לג'ונגל פיתוח. ג'ונגל פיתוח. הגנב מבגדד ואתו מלך קטן יצאו יד ביד למבחני הבד של "חלף עם הרוח". וחלפו עם הרוח. הקוסם מארץ עוץ מרגיש קצת לחוץ מחפש איזה קונץ להחזיר את כולם לאן שנחוץ. פלאש גורדון ומלחמת כוכבים מתחתיו יש מלחמת אזרחים לא היה להם ידוע. זה ג'ונגל פיתוח ג'ונגל פיתוח.
4.
היא 05:17
בסמטאות צרות מוקף עיניים הולך בשלוליות של חול ומים ולחש התפילה כמו מסילה שמובילה את מבטו אל תוך ליבה. והיא כמו רוח על פני ים והיא מלטפת... עטופה כולה רק מגלה עיניים מפנה את מבטה אל באר המים כה יפה היא וזרה כה רחוקה ולחש התפילה כמו מחיצה והיא כמו רוח על פני ים והיא מלטפת...
5.
אני ישנתי, אני ישנתי, אני ישנתי אני ישנתי ואז הרגשתי, ועד שקמתי, פתאום הבנתי, שבזמן שישנתי, בזמן שישנתי, בזמן שישנתי, מבט היא תקעה בי, ופתאום הבנתי, ולא האמנתי, לא, לא האמנתי בזמן שישנתי, מבט היא תקעה בי, ופתאום הבנתי, ולא האמנתי, מיד התמכרתי, מיד התמכרתי, מיד לה צייתי מיד לה צייתי, לא לא לא חלמתי, מבט היא תקעה בי, משכתי משכתי, והשמלה, קצת הופשלה, קצת נקרעה, איזו גזרה, איזו גזרה! מיד לה צייתי, לא לא לא חלמתי, מבט היא תקעה בי, ולא האמנתי כמעט השתגעתי, כמעט השתגעתי, כמעט השתגעתי, ראיתי, נגעתי, בכיתי צעקתי, רזיתי שמנתי, הכל היה בול, משולש ועיגול, חתולה וחתול, אחרי המבול.
6.
ביננו 04:57
יש משקעים פזורים בתוך תוכנו ואין סוף להזיות ורוב האנשים סביבנו מאמינים כי מה שקורה חייב לקרות בינינו. יש ממטרים פזורים לתשוקותינו וכל תקופה לחוד כמט חלום רחוק ששט לאט לאט לעברנו ובונה את כל המציאות - בינינו. את סירתי – גם בים רוגע רק תני לי יד בקרקעית איתך אני נוגע רק תני לי יד. כי לפעמים חושיי מתערפלים וחלומות נשטפים ושטים הלאה הלאה. את סירתי גם בים רוגע רק תני לי יד בקרקעית איתך אני נוגע רק תני לי יד.
7.
שקט 03:24
משייט בדמיון בוהה אל תקרה לבנה עוזב וחוזר אל העדר צללית של אימה זוחלת אליו שואבת אותו מהשקט שקט. יש ענן של אבק סימני מאבק הוא כבול ומובל אל החדר נופל מרגליו מלקק את פצעיו ובאוזניו היא שואגת: "שקט!" זאת היתה המורה לאטימות שימושית שחיפשה בו ילדות מפוקפקת כל חלון של דמיון היא סתמה עם בטון דאגה לאטום את החשק יש חשש מבוסס שעם השנים לא נמס שבאוצר המילים היא מוגבלת "החוצה!" "לצד!" "לקום!" "לשבת!" ו- "ש ק ט"
8.
יער 05:35
הם עזבו את השעות לבד ביער מועדים בין השבילים מגלים שוב את הטעם להביט שוב זו בזה בלי להסתתר ממש כמו פעם. הם אוחזים לרגעים קטנים של אושר הם אוחזים ולא מרפים בטעויות של החיים. הם למדו איך הדקות זוחלות בשקט ממלאות ימים ושבועות ריקים. טעמה של הבריחה מתוק מפעם כשהיו חופשיים. הם אוחזים לרגעים קטנים של אושר הם אוחזים ולא מרפים בטעויות של החיים.
9.
עכשיו לבד בסוף הדרך מרגיש נבגד בתוך תוכי. מטפס אל סוף הדרך מחפש לאן לנדוד אבוד בתוך מקום שכוח מחפש לאן לחזור. ואת איתי לאורך כל הדרך מלטפת את גופי. מחפש איתה את הדרך מחפש איתה לנדוד. אבוד בתוך מקום שכוח מחפש איתך לנדוד. מטפס אל סוף הדרך מחפש לאן לנדוד אבוד בתוך מקום שכוח מחפש איתך לנדוד. מחפש לאן לחזור מחפש איתך לנדוד.
10.
זקנים 05:13
את יושבת מול המראה פנייך כהים סופרת קמטים. כל יום בבוקר כשאנו קמים זה כמו לקבל עוד יום בחיים. כל כך הרבה שנים אותך איני יודע אנו כבר זקנים אז בואי ונשתגע מה יש לי בחיים אם בך אני לא נוגע כמה זמן עוד נהיה בחיים אז מה דעתך לתת את עצמך אולי אנסה אותך להפנט ואת תמשכי אליי כמו אל מגנט. כן, כן כמו אל מגנט. כל כך הרבה שנים אותך איני יודע אנו כבר זקנים אז בואי ונשתגע מה יש לי בחיים אם בך אני לא נוגע.
11.
רשות הדיבור לחבר סכין רשות הדיבור לחבר פחד רשות הדיבור לחבר ייאוש רשות הדיבור לחבר בחילה זכות הצעקה לי, זכות הצעקה לי זכות הצעקה לי, זכות הצעקה לי רשות הדיבור לחבר זרות רשות הדיבור לחבר איבוד לדעת זכות הדיבור לחברה הקדושה זכות הצעקה לי! זכות הצעקה לי! זכות הצעקה לי! זכות הצעקה לי!

credits

released January 1, 1992

דני מקוב: תופים, כלי הקשה
אופיר ליבוביץ': גיטרה חשמלית, אקוסטית
גרין: קלידים (שירה - יער)
בללי: שירה, גיטרה בס, אקוסטית

קולות: אלימור זילברמן - תמונות, יער
מרגו ווסט, עדי כהן-עברון, ציפי פרטוש, רוני גילת

עיבודים: מרטין ראסל, נקמת הטרקטור
הפקה מוסיקאלית: מרטין ראסל
הוקלט באולפני המון, D.B. יוני 1991
בושל באולפני D.B. אוגוסט 1991
טכנאי הקלטה ומיקס: מרטין ראסל
עוזרי טכנאי: דדי טל, גיורא פרבר, עמי איילי, בועז עצמון, עידו
עריכה אנלוגית: מרטין ראסל
מסטרינג: Copy Masters London
ע. הפקה: רינת בעוני, הדס ירושלמי
מנהל הפקה: יואב רייס
מפיק: ניצן זעירא
צילומים: דנה מנוסי
עיצוב עטיפה: בועז רוסנו + רותם אופיר

Producer & Sound Engineer: Martin Russel

רונן טל (Swanyard Studios London), דושי, אילן לוקץ', עמרי, אורי ברק, יוסי בוזין, מלאני, טלי, נטי ויסמן, אורן, מאיר גרינברג, שלומית-ערן-ציון (לונדון)

Martin (Possibly) Russel - Thanks for Everything!

license

all rights reserved

tags

about

Tractor's Revenge | נקמת הטרקטור Israel

contact / help

Contact Tractor's Revenge | נקמת הטרקטור

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

If you like זכות הצעקה, you may also like: